Elektrik Elektronik Mühendisliği Lisans Tamamlama

Elektrik Elektronik Mühendisliği Lisans Tamamlama

Ülkemizdeki eğitim sisteminde en önemli sıkıntılardan biri olarak kabul edilen ön lisanstan lisans düzeyine geçiş konusu, birçok öğrencinin ikinci bir sınav stresi yaşamalarına neden olabilmektedir.

Dikey geçiş sınavı adı altında yapılan ve birçok öğrencinin geçmekte zorlandığı bu sınav özellikle tüm hayalleri lisans diploması almak olan ancak bir anlık stres ile bu hayallerini gerçekleştiremeyen kişiler için acı bir hatıraya da dönüşebilmektedir. Ancak artık özellikle elektrik ve elektronik mühendisliği lisans tamamlama hizmetleri ile birçok öğrenciye hem yurtdışı kapılarını açan hem de gelecekleri adına son derece önemli bir adım atmalarını sağlayan anlaşmalı olduğumuz üniversiteler ülkemizden birçok ön lisans öğrencisine kapılarını açmıştır.

Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da bulunan anlaşmalı olduğumuz okullar herhangi bir puan türü veya sınav şartı olmadan lisans tamamlama programına öğrenci kabul etmektedir.

Amaçları devam etmekte oldukları ön lisans eğitimlerini lisans düzeyine çıkarmak olan ve bunun için gerek maddi anlamda kendilerini zorlamayacak gerekse istedikleri kalitede eğitim verecek bir eğitim kurumu arayan kişilerin karşılarına genellikle üniversitelerimiz çıkmaktadır.

Öğrencilerine en son teknoloji ile donatılmış eğitim ortamlarında beklentileri karşılayacak düzeyde eğitimler veren üniversiteler ile bugüne kadar birçok öğrenci lisans tamamlama eğitimi almanın keyfini yaşamaktadır.

Sürekli gelişime önem veren yönetici kadrosu ve eğitimcileri ile öğrencilerine kaliteli bir eğitim hayatı sunması ile dikkatleri çeken üniversitelerimiz aynı zamanda hem yurtdışı deneyimi yaşamak hem kendi ana dilinde eğitim almak isteyen tüm Türk öğrenciler için adeta biçilmiş kaftandır. Herhangi bir sınava girmeden istedikleri zaman lisans tamamlama eğitimi almak isteyen herkes anlaşmalı olduğumuz üniversiteler ile hayallerini gerçekleştirebilecektir.

Elektrik Elektronik Mühendisliği Lisans Tamamlama

Elektrik ve elektronik alanında önlisans eğitimi alarak mezun olan kişilerin, lisans eğitimlerini tamamlayarak mühendislik mesleğinde ileri düzey bilgi ve beceri sahibi olmalarını sağlayan bir programdır.

Lisans tamamlama programları özellikle çalışan mühendislerin mesleklerinde yükselme, yeni teknolojilere ve yeniliklere ayak uydurma gibi amaçlarla tercih edildiği gibi, lisans eğitimini yarıda bırakan mühendis adaylarına da mezun olma fırsatı sunar.

Lisans tamamlama programları, üniversitelerin Mühendislik Fakülteleri bünyesinde veya açık öğretim fakülteleri tarafından sunulur. Programlarda elektrik-elektronik mühendisliği alanındaki temel derslerin yanı sıra ileri seviye dersler de yer alır. Bu dersler; kontrol sistemleri, sinyal işleme, haberleşme sistemleri, güç sistemleri, mikroelektronik, robotik ve yapay zeka gibi alanları kapsar.

Lisans tamamlama programını tamamlayan kişiler; uzmanlık alanlarına göre tasarım, geliştirme, test etme, montaj, bakım, onarım ve yönetim gibi mühendislik faaliyetlerinde bulunabilirler. Bu kişiler aynı zamanda akademik alanda araştırma yapabilir, projeler yönetebilir ve mühendislik eğitimine katkı sağlayabilirler.

Lisans tamamlama programına katılmak için, öncelikle bir önlisans diplomasına sahip olmak gerekir. Programın süresi, üniversitelerin program yapılarına göre değişiklik gösterir, ancak genellikle 2-3 yıl arasındadır. Ancak yurtdışında anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde lisans tamamlama programına 3. sınıftan devam edilmektedir.

Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da bulunan anlaşmalı olduğumuz okullar hakkında bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim ofislerimizi ziyaret edebilir ya da telefonla iletişime geçerek eğitim danışmanlarımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

 

Adres Tel. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!